مشاهده پروژه‎های طراحی شده با ایپلن روی گوشی همراه و آیپد

هنگام نصب, راه اندازی و یا عیب یابی سیستم های برق و اتوماسیون, جستجوی نقشه از میدان صدها صفحه چاپ شده, کاری وقت گیر بوده و معمولا موجب سردرگمی یا بهم ریختگی بیشتر محیط کار یا طراح می‌شود. شرکت ایپلن برای حل این مسئله, نرم افزا ePLAN View را ارائه نموده است. این نرم افزار روی سیستم عامل iOS قابل نصب بوده و می توانید از iTUNES بصورت رایگان دریافت نمایید.

قبل از اینکه بتوانید نقشه ها را روی گوشی همراه آیفون یا آیپد ملاحظه کنید, ابتدا باید پروژه رسم شده را برای مشاهده در نرم افزار ePLAN View منتشر (Publish) کنید. برای این منظور,در نرم افزار ایپلن, گزینه Publish را از منوی فایل انتخاب کنید:

با انتخاب گزینه Publish, صفحه زیر ظاهر می‎شود. نام فایل مورد نظر با پسوند EPDZ را وارد کرده و کلید OK را انتخاب کنید:

فایل ایجاد شده را روی گوشی همراه و یا آیپد (سیستم عامل iOS) منتقل کنید و توسط نرم افزار EPLAN View آنرا باز کنید. اکنون براحتی میتوانید کلید مستندات پروژه را بصورت دوبعدی و سه بعدی روی گوشی همراه یا آیپد مشاهده کنید. جالب اینکه امکانات جستجوی قطعه یا پارت نامبر در این نرم افزار گنجانده شده است و براحتی میتوانید به صفحه مربوط به قطعات مورد نظر دسترسی برسید.

به این ترتیب هنگام اجرای پروژه, نیازی به حمل نقشه های چاپ شده نخواهید داشت و هر جا که باشید, مستندات ایپلن همراه شما خواهند بود. تهیه خروجی PDF نیز می تواند راه حلی برای الکترونیکی کردن مستندات ایپلن باشد. لیکن استفاده از ایپلن ویو, امکانات بیشتری دراختیار شما قرار می دهد. ازجمله اینکه می توانید نقشه دوبعدی و مدل سه بعدی تابلو برقی را یکجا ببنید. مدل سه بعدی را به میزان دلخواه بزرگنمایی کرده و بصورت سه بعدی به چرخش درآورید. امکانات جستجو و ردیابی قطعات و … از قابلیتهای دیگر نرم افزار ePLAN View است.

در ویدیوی زیر, مستندات یک پروژه ایپلن را با استفاده از نرم افزار  ePLAN View مشاهده می کنید.