راه اندازی اینورتر V20 زیمنس – قسمت سوم

هنگام تنظیم اینورتر V20 زیمنس, پس از تعریف پارامترهای اصلی الکتروموتور به اینورتر V20 زیمنس و انتخاب نوع سیم بندی و Connection Macro, نوبت به انتخاب نوع کاربرد درایو است. نوع کاربرد درایو در منوی Application Macro مقدار دهی و تعیین میگردد. هر بار که یکی از کاربردها انتخاب شود, یکسری از پارامترهای مربوط به آن کاربرد, تغییر خواهند کرد. جدول زیر خلاصه ای از پارامترهای این گروه را معرفی میکند:

توضیح پارامتر
هیچ کاربرد خاصی تعریف نشده – پیش فرض AP000
کاربرد درایو برای کنترل ساده پمپ AP010
کاربرد درایو برای کنترل ساده یک فن AP020
کاربرد درایو برای کنترل کمپرسور AP021
کاربرد درایو برای کنترل نوار نقاله AP030
راه انداری اینورتر V20 زیمنس- انتخاب کاربرد الکتروموتور روی درایو
با انتخاب کاربرد نوارنقاله, کمپرسور, فن یا پمپ به اینورتر V20 زیمنس, بطور اتوماتیک پارامترهای مربوطه در درایو تنظیم میشود.

شکل زیر نحوه تنظیم کاربرد اینورتر V20 زیمنس را نشان میدهد:

توسط کلیدهای جهت بالا و پایین میتوانید بین پارامترهای AP000 تا AP030 حرکت کنید. بر روی هر کدام از این پارامترها که کلید OK را فشار دهید, آن Apllication برای کاربرد اینورتر انتخاب خواهد شد و متناسب با آن یکسری پارامترها روی اینورتر تنظیم میشوند. در ادامه لیستی از پارامترهایی که با انتخاب هر اپلیکیشن تغییر می یابند آورده میشود.

پارامترهای مربوط به کاربرد پمپ با انتخاب AP010 بعنوان Application اینورتر V20:

تنظیم اینورتر V20 زیمنس برای راه اندازی پمپ

کاربرد فن با انتخاب پارامتر AP020 بعنوان Application اینورتر V20:

تنظیم اینورتر V20 زیمنس برای راه اندازی فن

کاربرد کمپرسور با انتخاب پارامتر AP021 بعنوان Application اینورتر V20

تنظیم اینورتر V20 زیمنس برای راه اندازی کمپرسور

کاربرد نوار نقاله با انتخاب پارامتر AP030 بعنوان Application اینورتر V20

تنظیم اینورتر V20 زیمنس برای راه اندازی نوار نقاله

 

همانطوریکه قبلا نیز ذکر شد, ابتدا باید پارامترهای اصلی الکتروموتور نظیر ولتاژ, جریان و توان نامی, سرعت نامی و سایر پارامترهای اساسی را روی درایو تنظیم کنید. چنانچه این تنظیمات را هنوز انجام نداده اید, لطفا نحوه تنظیم پارامترهای اساسی الکتروموتور روی اینورتر V20 را مطالعه بفرمایید. بعد از تعریف پارامترهای اساسی الکتروموتور, میبایست نحوه سیم بندی و مرجع فرمان های راه اندازی و مرجع تعریف سرعت اینورتر را نیز تعریف کنید. چنانچه نوع Connection مربوطه را هنوز تنظیم نکرده اید, لطفا مطلب مربوط به نحوه تنظیم Connection و رفرنسهای اصلی سرعت و فرمان اینورتر V20 زیمنس را مطالعه بفرمایید.

در صورتیکه هنگام کار با اینورتر پیغام خطا یا آلارم روی صفحه نمایش اینورتر V20 مشاهده می‎کنید, لطفا پیغامهای هشدار و خطای اینورتر V20 و علت وقوع آنها را بررسی نمایید.

برای آشنایی بیشتر با امکانات اینورتر V20 زیمنس, ویدیوی معرفی اینورتر V20 زیمنس را در رسانه تصویری لاله زار آنلاین مشاهده فرمایید.